Ankara’da Açık MR Merkezleri

Ankara’da açık mr çeken yerler ile ilgili olarak hastane ve özel kurumların iletişim bilgilerini sizlerle paylaşıyor ve açık emarın özelliklerini sunuyoruz.

Ankara Emar çeken yerlerle ilgili detaylı bilgilerin yer aldığı bu yazımızda açık emar uygulamasının faydaları ve avantajlarının neler olduğunu da öğrenebilirsiniz. Önemli hastalıkların tedavisinde tetkikinde büyük rol oynayan emar artık açık emar olarak tercih ediliyor. Ankara’da açık mr çeken yerler de bu anlamda çalışmalarına devam etmektedir. Hem devlet hem de özel hastanelerde açık Emar çekimi teknolojinin imkânlarıyla birlikte gelişim göstermiştir.

Ankara'da Açık Emar Nerelerde Çekilir

Ankara’da Açık Emar Nerelerde Çekilir

Ankara Emar Çekim Yerleri

Açık mr Ankara olarak sizlerle paylaşacağımız tıp merkezleri ve iletişim numaraları ile kolaylıkla randevu alabilir ve açık mr çekimi gerçekleştirebilirsiniz.

Açık Emar içi Ankara Cerrahi Tıp  Merkezinin iletişim numarası olarak 0312 473 88 55 no’lu telefonu arayabilirsiniz.

Diğer merkezler ise;

 • Ankara Hastanesi: 0312 595 30 00
 • Ultramar: 0312 431 64 84
 • Üro-Fiz: 0312 285 28 28
 • AGM Görüntüleme: 0312 434 04 67
 • Visart Tıbbi Görüntüleme: 0312 442 23 08
 • Balgat Görüntüleme: 0312 286 21 23

Bu merkezler özel emar merkezi olarak çalışmaktadır ancak birçoğunun SGK anlaşması bulunmaktadır. Detaylı bilgiler için iletişim numaraları üzerinden iletişime geçebilirsiniz. Açık MR fiyatları Ankara olarak da genel anlamda uygun fiyatlarla hizmet verildiğini söyleyebiliriz. Ankara emar görüntüleme merkezleri olarak Medicana İnternational Ankara ve Ankara Araştırma hastanesini de tercih edebilirsiniz. Bununla beraber Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Cebeci hastanesi ve Keçiören’de bulunan Ankara Meslek Hastalıkları Hastanesi üzerinden de Açık MR Ankara çekimleri yapılabilmektedir.

Ankara emar olarak kilolu hastaların ve kapalı alan fobisi olan kişilerin çok rahat bir şekilde tercih edeceği bu uygulamada radyasyon riski bulunmamaktadır. Bu yüzden uzun süredir tartışma konusu olan MR’da radyasyon var mıdır sorusuna açık emar uygulamasının radyasyona neden olmadığı yanıtı verilebilir. Özel yazılımlar sayesinde açık emar tetkiklerinin süresi de yarı yarıya kısalmıştır. Ankara açık mr çeken yerler de son teknolojileri kullanarak hastalara yardımcı olmakta ve birçok hastalığın teşhisini kısa sürede koyarak redavi sürecine başlamaktadır.

Diğer Ankara açık emar çekim merkezleri;

 • İntegra radyoloji müessesesi & gürses teşhis tedavi ve sağlik hiz. a.ş – 0312 466 59 61
 • Digi pano dental görüntüleme müessesesi & digipanı gör. ve sağ. hiz. tic. . – 0312 427 46 48
 • Tomoloji görüntüleme müessesesi & tomoloji sağlık hiz. – 0312 418 07 23
 • Kardioçek görüntüleme müessesesi & kardioçek gör. ve tiroid ted. mer. – 0312 441 92 28
 • Açık sistem manyetik rezonans sağ. hiz. san.ve tic.a.ş. – 0312 447 75 41

Açık MR Özellikleri

Yüksek teknolojiyle üretilen cihazlar Ankara MR çekimi yaptırmak isteyenler için çok rahat bir özelliktedir. Son derece iyi bir dizayn ve yumuşak hatları bulunduğu için hastalar herhangi bir sorun yaşamadan MR çektirebilmektedir. Ayrıca açık MR’ın 3 tarafı açık ve geniş olduğu için daha az gürültülü bir ortamda çekiliyor. Bu anlamda kilolu hastaların herhangi bir sorun yaşamadan hastalıklarının teşhisinin konulması amaçlanmaktadır.

Yüksek olgularda ve nefes darlığı çeken hastalarda da çokça tercih edilen açık MR tüm vücut bölgeleri için de kullanılabilir. Beyin, el, diz, kalça gibi bölgelerde sorun yaşayan herkes için çok ideal bir uygulama olduğunu söylemek gerekiyor.

Hastaların büyük bir kesimi ayrıca anestezi almadan Ankara mr çekim merkezlerinde açık MR cihazına girebilmektedir. Bu yüzden de kapalı emara göre çok daha farklı ve üstün özelliktedir. Çocuk ve daha çok yaşlı hastalar için tercih edilen bu uygulamada hastanın yakınları da emar çekiminde yanında kalabiliyor. Hasta yüksek bir sese maruz kalmadığı için daha sakin bir şekilde emar çekimi yaptırabilmektedir.

Ankara emar çeken yerler ile ilgili olarak sizlerle paylaştığımız bu bilgileri kullanabilir ve açık emar çektirmek için özel ya da devlet hastanelerini tercih edebilirsiniz. MR görüntüleme merkezi Ankara olarak son derece modern teknolojiler ve uygun fiyatlarla hizmet alabilirsiniz.

Makale değerlendirmesinde sizin de katkınız olsun1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5
(1 Oy, Ortalama: 5,00 Toplam 5, Oy)
Yaptığınız oylama bu makalesini değerlendirmek ve sonuçlara göre yenilemek için kullanılacak.
Loading...

Soru - Cevap

Duygu06.05.2017

Merhaba, Ankara` da çok kilolu hasta için mr çeken hastaneleri öğrenebilir miyim maksimum kapasitesi 200 civarı olanlar lütfen? Varsa tercihen araştırma ya da devlet hastaneleri

Makale Editörü Ayşe KorkmazSorunuzla ilgili makale yayınlandı
Ankarada Kilolu Hastalara Emar Merkezleri ve Kilo Limitleri
Nurten10.03.2017

Açık emar çeken devlet hastaneleri var mı?

Makale Editörü Ayşe KorkmazSorunuzla ilgili makale yayınlandı
Açık emar çeken devlet hastaneleri var mı?
Şengül22.02.2017

Selam dün bacak ve belden mr çektirdim.ama altın küpe mi çıkartmayi unuttuğumu şimdi farkettim acaba bir problem olur mu. Bilgilendirirseniz sevinirim

Makale Editörü Ayşe Korkmaz

Bacak ve belden çektirmiş olduğunuz için uzmanlar tarafından tasvip edilmiyor olsa da altın küpe veya metal küpeyle Mr çektirmiş olmanızın herhangi bir sakıncası olmamış. Fakat bu demek değildir ki her zaman böyle sıkıntısız bir süreç geçirebilirsiniz. Bu nedenle uzmanların cihaz hakkında sizi yönlendirmelerine riayet etmeniz gerekmektedir. Metal eşyaların Mr çekilirken üzerinizde durması sağlıklı bir davranış değildir. 

Mesut16.01.2017

ultramar`ı aradım. mr için 950 tl fiyat dedi. bu nedir ya? uygun mu bu fiyat

Makale Editörü Ayşe KorkmazMesut bey merhaba,
Özel görüntüleme merkezlerinde ve özel hastanelerde yapılacak olan mr çekimlerinin fiyatları oldukça pahalıdır. Fiyatlar konusunda değişkenlik meydana gelebilmektedir. Devlet hastanelerinde ve üniversite hastanelerinde daha uygun fiyatlara çekim işlemleri de yapılır.
Geçmiş olsun
Emrah30.12.2016

Merhabalar, Ankara bölgesinde uyuturak mr çeken hastenelerin ismini ögrenebilir miyim?

Makale Editörü Ayşe KorkmazMerhabalar Emrah,
Sağlık Bakanlığı Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesinde anestezili MR çekimi yapılabilir,
Adresi:
Şükriye Mh. Ulucanlar Cd. No:89 Altındağ / ANKARA
Posta Kodu: 06340
Telefon : 0.312 595 30 00

Soru ekle

Sorunuz: