Küçük Bebeklerde Emar Çekimleri Nasıl Yapılır ve Nelere Dikkat Edilir?

8 aylık bebeğim var kafasının orta tarafında damar şişiyor ağladığında emerken beyin cerrahisine götürdüm tomografi çektirdim temiz çıktı ve ilerde takip için emar istedi. Nasıl olacak, endişe var, anestezi yapılacak uyutulması korkutuyor ben nisan ayında da anestezi için tahlil yapılacak.

Züheyla hanım merhaba,

Bebeklere emar çekim işlemleri yapılmadan önce 6 saat bir açlık gerekmektedir. Emarın çekilmesinden önce bebeğin üzerinde herhangi bir metal takı ya da ürün bulunmaması gerekmektedir. Uygulama için var olan tüm kıyafetlerin tamamen çıkartılması gerekir. anestezi uygulamasının yapılması adına bebeğe sıvı verilecektir. Bebeğin anestezi ile uyumasından sonra cihaza alınır. Bebeğiniz için uygulanacak olan hemen hemen 15 dakika içinde tamamlanır. Bebeklerin emar çekimlerinde solunumları ve kalp atımları sürekli olarak monitör yardımı ile izlenmelidir ve bebeğin her durumu takip altına alınır. Çekim uygulamasının bitmesinin ardından bebek için ayarlanan gözlem odasına bebeğiniz alınır ve oksijen takviyesi yapılır. Burada bebeğin uyanması ve ağlaması beklenecektir. Hemen hemen 1 saat boyunca gözetim altında tutulur. Emarın bitmesinden sonra en az iki saat yemek ya da mama yememesi gerekir. bebeklerin emar çekim uygulamalarında da belli başlı kurallar bulunur. Bunların hepsine detaylı şekilde uymak şarttır. Bebeğinizin yanında uygulamada kalmanızda sakınca bulunmaz. yalnız bazı çekim merkezlerinde anne ve babanında dışarı çıkması istenmektedir.

Makale değerlendirmesinde sizin de katkınız olsun1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5
(1 Oy, Ortalama: 5,00 Toplam 5, Oy)
Yaptığınız oylama bu makalesini değerlendirmek ve sonuçlara göre yenilemek için kullanılacak.
Loading...