Ayak anjiyosu yapıldı, ameliyat sonrası ayaktayken bileğime kadar morarma oluyor

Iyi günler hocam kolay gelsin.
Ben ayın 10 unda ayakdan anjiyo oldum ve ameliyattan sonra taburcu edildim eve geldim. Şimdi hocam uzanırken, yürürken bir şey yok sadece ameliyat yeri ağrıyor. Ayakta sabit durduğumda bir 5 dakika içinde diz kapağından ayak bileğime kadar morarıyor.bana yardım ederseniz çok sevinirim hocam

Anjiyo operasyonu sonrasında genel olarak uygulanması gereken birtakım uygulamalar bulunmaktadır. Eğer el bileği üzerinden anjiyo operasyonu geçirdiyseniz. Yaşanması muhtemel ağrılara engel olabilmek için operasyon geçirilen bilek mümkün mertebe hareket ettirilmemeli, çarpma ve ağırlık kaldırma gibi hareketlerden kaçınılmalıdır. Bu hususlar göz ardı edildiği taktirde bilekte şişlik ve ağrılara neden olacaktır. Öyle ki bu anlamda dayanılmaz baş ağrısımorarma şikayeti yaşanabilmektedir. Bu ağrıların dindirilmesi için mutlaka doktorunuz tarafından tavsiye edilen ağrı kesicileri kullanın. Farklı özelliklere sahip ve tavsiye edilmemiş ağrı kesiciler sağlığınız açısından son derece tehlikeli durumlar yaratabilir.

Anjiyo Operasyonu Sonrasında Oluşabilecek Sorunlar Nasıl Engellenir?

* Öncelikle Anjiyo operasyonu sonrasında bol bol sıvı tüketilmesi gerekmektedir.

* Operasyonun ardından geçen ilk 6 saatlik periyot hastane ortamında dinlenilerek geçirilmesi ve meydana gelebilecek baş ağrısı ve diğer sorunları gözetim altında tutarak önlem alınabilmesi için son derece önemlidir.

* Hastaneden taburcu edildikten sonra ev ortamında da ilk bir gün dinlenmeye çalışılmalıdır. Bu dinlenme süresince duş alınmamalı ve herhangi bir işle meşgul olmamaya özen gösterilmelidir.

* Beslenme alışkanlıklarınızı gözden geçirerek özellikle doktorunuzun tavsiye ettiği besin programına uyumlu yiyecekleri tüketmeniz sağlığınız açısından önemlidir.

* Tüm bu önlemler dahilinde yaşanabilecek baş ağrıları son derece normal olup doktorunuzun tavsiye ettiği ağrı kesicileri kullandığınız taktirde baş ağrısı şikayetleriniz sona erecektir.

Makale değerlendirmesinde sizin de katkınız olsun1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5
(1 Oy, Ortalama: 5,00 Toplam 5, Oy)
Yaptığınız oylama bu makalesini değerlendirmek ve sonuçlara göre yenilemek için kullanılacak.
Loading...