Unutkanlık Sebebi ile MR Çekimi ve Hazırlığı

Merhaba hocam, bende unutkanlık çok oluyordu. Ama dikkate almıyordum. Sonra ben bir gün sabah uyandığımda yanımda yatan sözlümü tanıyamadım. Hafızamı kaybettim yüzüne bakıp bakıp bu kim neden yanımda yatıyor dedim. Bana alzhmir olabilir dediler ama yaşım tutmuyordu. Yaşım 18 sonra benim bas ağrılarım arttı. Ellerimde titreme oluyor. İlk bas ağrılarımı sigaradandır dedim ama artık dayanılmamak şekilde oluyordu. Hemen sinirlenmeye başlıyordum. Bugün doktora gittim muayene etti direk beyinden mr çektir dedi. Ben tomografi falan bekliyordum. Nisanda mr gireceğim ama korkuyorum hem ilk defa gireceğim nefes alamam diye hem de sonucundan korkuyorum. Sizce yapmalıyım ve psikolojik de olabilir mi?

Hale hanım merhaba,

Emar çektirmeden bu sorunun ne olduğunu kestirmek oldukça zor. Herhangi bir hastalıktan kaynaklı olarak bu belirtiler meydana geliyor olabilir. Yahut psikolojik açıdan da zorlu bir süreçteyseniz ortaya çıkabilir. emar çektirmede sizin gibi birçok kişi korkularından dolayı endişeye kapılmaktadır. Kapalı alan korkunuz mevcutsa ve sorun yaşayacağınıza inanıyorsanız uzmandan sakinleştirici isteyebilirsiniz. Emar çekimi esnasında kolaylık sağlar. Ayrıca açık emar da tercih edebilirsiniz.

Uzm. Dr. Nahas Hikmet KESKİNEĞE
RADYOLOJİ UZMANI
Uzm. Dr. Nahas Hikmet KESKİNEĞE
Mrtomografi.com'da yayınlanan tüm makaleler, Özel Ankara Cerrahi Tıp Merkezi uzmanlarının kontrolünde doğrulanır, düzenlenir ve yayına uygun hale getirilir. MRTomografi.com web sitesinde okuduğunuz makaleler ile ilgili tüm şikayetlerinizi, önerilerinizi ve düşüncelerinizi iletişim sayfamızdaki formu doldurarak gönderebilirsiniz.

Makale değerlendirmesinde sizin de katkınız olsun1 vote, average: 4,00 out of 51 vote, average: 4,00 out of 51 vote, average: 4,00 out of 51 vote, average: 4,00 out of 51 vote, average: 4,00 out of 5
(1 Oy, Ortalama: 4,00 Toplam 5, Oy)
Yaptığınız oylama bu makalesini değerlendirmek ve sonuçlara göre yenilemek için kullanılacak.
Loading...