Anjiyo Sonrası Ağrı Neden Olur? Normal Mı?

Bana anjiyo uygulandı yapıldı. 3 gün oldu taburcu oldum evimde istirahat ediyorum. Sorum ara ara hafif ağrı yapıyor. Bu ağrı yeni anjiyo yapıldığı için normal midir ne gibi önlem almam gerekir. Bundan sonra beslenmede ve davranış hareketlerim ne nasıl olmalı yaşım 72 yaşındayım sigarayı 22 yıl. Oldu biriktim alkol kullanmıyorum. Bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. Bana bu konuda yardımcı olursanız memnun olurum.

Değerli okurum merhaba,

Anjiyo sonrasında meydana gelen ağrılar oldukça normaldir. Bu ağrılar birkaç hafta içinde kendiliğinden kaybolur. Yalnız devam eden ağrılar varsa ve ağrılar çoğalarak devam ediyorsa mutlaka uzmana başvurmanız gerekir. Bundan sonra yaşamınıza daha sağlıklı devam etmek için doğal beslenmeli, düzenli yürüyüşler yapmalı, ağır işlerden kaçınmalı, sigara ve alkol kullanmamalısınız. Ani hareketler özellikle ilk dönemlerde sıkıntılara sebep olur. İlerleyen dönemlerde mutlaka her gün yürüyüşe çıkmanızı öneririm.

Makale değerlendirmesinde sizin de katkınız olsun1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5
(1 Oy, Ortalama: 5,00 Toplam 5, Oy)
Yaptığınız oylama bu makalesini değerlendirmek ve sonuçlara göre yenilemek için kullanılacak.
Loading...