Emar Çekim İşlemleri Ne Düzeyde Zararlara Yol Açmaktadır?

Merhaba hocam ben 28 yaşındayım 23 yaşında uyluk kemiğine yakın yerden apse ameliyatı oldum daha sonra her 6 ayda bir ilaçlı emara girdim halada giriyorum gözetim altında tutuluyorum bu kadar ilaçlı emara girmenin vücuduma zararı nedir?

Bahar hanım merhaba,

Emar çekimi esnasında vücudunuza enjekte edilecek olan ilaçta var olan kreatin düzeyi oldukça yüksektir. Kretain miktarı bazı kişilerde tehdit olabilmektedir. Bundan kaynaklı olarak böbrek sorunlarına sahip olan kişiler kendilerini kötü hissedebilir. Emar çekim işlemlerinde kesinlikle kreatin miktarının en doğru şekilde ayarlanması gerekmektedir. Bu ilaçlar alerjik reaksiyonlara sebep olabilir. Şu güne kadar alerjik reaksiyonların ortaya çıkmaması çıkmayacak anlamına gelmez. Hatta zamanla bazı kişilerde ciddi düzeyde alerjik reaksiyonlar gözlemlenebilir ama anladığım kadarı ile sizde meydana gelmemiş. Sonuç itibari ile ilaçlı emar çekimleri her daim riskleri olan çekimlerdir. Gerekli olduğu düzeyde yan etkiler oluşturma riskleri bulunur. Bundan kaynaklı olarak da genelde hastanelerde sorumluluklarının kendilerine ait olduğuna dair sözleşme bile imzalatabilirler. Çekimlerin gereksiz yere yapılmaması adına dikkatli olmak gerekir.

Makale değerlendirmesinde sizin de katkınız olsun1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5
(1 Oy, Ortalama: 5,00 Toplam 5, Oy)
Yaptığınız oylama bu makalesini değerlendirmek ve sonuçlara göre yenilemek için kullanılacak.
Loading...