3 Tesla ve 1.5 Tesla Sistemi İle Emar Çekimi

3 Tesla Mr çekim işlemlerinde hızlı, basit,detaylı ve ameliyat esnasında görüntü alma imkanı bulunmaktadır. Bu sayede alınacak olan görüntüler ile tanı koyulur.

3 Tesla Emar Nedir?

3 Tesla Emarı

3 Tesla Emarı

3 tesla Mr, tüm vücudun görüntülenmesinde kullanılmakta olan bir görüntülenme sistemidir. Ayrıca beyin ameliyatları esnasında sağlamış olduğu hızlı şekilde alınan görüntüler ile tümörlerin temizlenmesine olanak sağlamaktadır. Ameliyat esnasında görüntü alabilme özelliği sayesinde uzman doktorlar ihtiyaç duydukları her anda, ameliyat bölgesinde kapatma işlemleri yapmadan ve hastaları uyandırmadan steril şekilde 3 tesla Mr ile tetkik yapabilmektedirler. Bu olanak sayesinde uzman doktorlar ulaşılması zor olan bölgelerdeki tümörlerin yerleşimlerini ve büyüklüklerini görebilme ve fikir edinebilme imkânı bulurlar.

3 tesla Mr hastalarda var olan kalıntıların tamamı ile temizlenmemesi, fonksiyonel şekilde hasarlar oluşturması, hatalı bölgelerde hasar oluşturma riskleri ortadan kalkmaktadır. Bu sayede ikinci bir ameliyata da gerek kalmaz ve tek aşamada her sorun ortadan kaldırılmaktadır. 3tesla Mr çekimi haricinde hastalıkların görüntülenmesi için 1,5 tesla Mr kullanımı da yapılmaktadır.

1,5 tesla Mr çekimi hızlı görüntüleme sistemi, yüksek düzeydeki çözünürlüğü, doktorlara eksiksiz, kapsamlı ve hızlı şekilde tetkik imkânı sunmaktadır. 1,5 tesla Mr çekimi için kullanılmakta olan cihazlar ileri teknoloji desteği ile üretildiğinden dolayı en kaliteli teşhisi koyma imkânını sunmaktadır. Bu sistem ile elde edilecek olan görüntüler keskin ve net şekilde doktorun eline geçmektedir. Bu da doğru tanı koyma konusunda oldukça önemli olan bir noktadır. 1,5 tesla Mr çekimi kolanjiografi MR, onkolojik Mr, gövde Mr, ortopedik Mr, Anjiyo Mr, nöro Mr ve tüm vücut Mr ile alakalı olan incelemelere olanak sağlamaktadır.

3.3 Tesla Emar İle 1,5 Tesla Emar Arasında Bulunan Farklar

Tesla Mr cihazlarında bulunan mağnetin yani mıknatısın gücünü göstermektedir. Cihazlarda bulunan mağnet ne kadar güçlü olursa kısa sürede daha çok ve daha detaylı görüntü elde etmek mümkündür. 3.3 tesla Mr cihazı daha öncelerden kullanılmakta olan düşük teslalı Mr cihazlarına göre yapılan ameliyat sırasında ve sonrasında çözünürlüğü ile hızlı ve yüksek veriler elde edilmesine olanak sağlamaktadır. 3. 3 tesla Mr cihazı 1,5 tesla Mr cihazına göre daha sağlıklı verilerin elde edilmesine olanak sağlamaktadır. 3. 3 tesla Mr cihazı bu işlemleri güçlü olan manyetik alanı ile gerçekleştirmektedir. Daha önceleri kullanılmakta olan 1,5 tesla Mr cihazlarına oranla 2 kat daha fazla manyetik alan gücü yaratır. Bu dokularında daha çok sinyal almasına olanak sağlamaktadır. 3. 3 tesla Mr cihazı ile beyin incelemesini 7 ila 8 dakika içinde yaparak oldukça detaylı görüntüler elde etmek mümkün hale gelmiştir.

3. 3 tesla Mr cihazının 1,5 tesla Mr cihazına göre bir farkı da beyinde bulunan metoboliklerin değerlendirilmesinde ve birbirleri ile alakalı olan ayrıştırmaların yapılmasında daha çok sinyal toplanmasına olanak sağlamaktadır.  U da en doğru tanının ve tedavi şeklinin sunulmasına olanak sağlamaktadır. Ayriyeten 3. 3 tesla Mr cihazında kullanılan sargıların kanal sayılarının fazla olmasıdır. Kanal sayılarının fazla olması sayesinde sinyal miktarında artış oluşmaktadır. Bu sayede elde edilen görüntülerin kalitesi ve çözünürlülüğü de artmaktadır. Bu sayede tanıya gitmek de oldukça kolay bir hale geliyor.

3 Tesla Emar Çekim Fiyatları

3 Tesla Mr çekimi için özel hastanelerden arayarak fiyat almanız mümkün değildir. Çünkü ilk olarak klinik muayene olmanızı ve doktorunuzun bu yönlendirmeyi yapmasını söylerler. 3 tesla Mr fiyat öğrenmek için çevrenizde özel kuruluşlarda bu işlemi yaptıran kişilerden fiyat alabilirsiniz. Ayriyeten özel kuruluşlarda SGK rakamı düşüldükten sonra yüklü miktarlarda çekim ücreti alınır. Devlet kurumlarında ise fakültelerde Mr çekimi için ek ücretler kesinlikle talep edilmektedir.

Makale değerlendirmesinde sizin de katkınız olsun1 vote, average: 4,00 out of 51 vote, average: 4,00 out of 51 vote, average: 4,00 out of 51 vote, average: 4,00 out of 51 vote, average: 4,00 out of 5
(1 Oy, Ortalama: 4,00 Toplam 5, Oy)
Yaptığınız oylama bu makalesini değerlendirmek ve sonuçlara göre yenilemek için kullanılacak.
Loading...