Erkek Bebek Ultrasonda Nasıl Fark Edilir ve Cinsiyet Nasıl Belirlenir?

Erkek bebekler ultrason uygulamasından en net şekilde 18 ila 20 hafta aralığında belirlenmektedir. Bu haftalar arasında yapılan belirleme genelde doğrudur.

Erkek Bebek Ultrasonda Görünür?

Bebeğin cinsiyeti uzun dönemler bu yana hep tahmin edilmeye çalışılmıştır. Gebelikte cinsiyet nasıl belli anlaşılır, anne adayının karın şekline, yemek ile alakalı alışkanlıklarına, rüyalarına ve hissettiklerine dikkat edilerek halk arasında çocuğun cinsiyeti belli edilmeye çalışılır. Ultrason sisteminin yaşamımıza girmesi ile eski zaman da olduğu cinsiyet belli etme ile alakalı olan detaylarda ortadan kalkmıştır. Ultrason ile bebek ile alakalı cinsiyet tahminlerinin hamilelikte farklı versiyonları da görülür. Görüntüleme esnasında ve annedeki belirtileri göz önüne alarak hareketli olması, ultrasondaki kemik görüntüsü, kalbin atışı ve görüntüsü erkek bebeklere benzetilir.

Hamilelikte bebek ultrason görüntüleme açısından cinsel organın görüntüsü ve resmi önemlidir. Erkek bebek ultrasonda nasıl görünür, çocuğun cinsel organının görüntüleri ve şekil alması 14 ila 16 hafta arasında belli olur. Gebelikte erkek bebek ultrason görüntüleme işlemlerinde erkek bebeğin penis ve testis görüntüleri oluşması yeterlidir. Gebelik döneminde erkek çocuğun ya da kız çocuğun erken dönemde görüntüleme belirtileri ile alakalı görüşlerde bulunur.

Erken zaman içinde yani 10 haftanın sonunda bebeklerin bacaklarının ara kısımlarında cinsiyeti belli eden penis belirtileri ultrasonda görüntüleme yapılır. Özellikle Şişli, Bornova, Ankara bölgelerinde gebelikte cinsiyet belli etme adına ultra emar görüntüleme merkezi tercih edilir. Ankara ve Bornova bölgelerinde gebelikte cinsiyet belli etme adına resmi olmayan kurumlar görülür. Ankara ve Bornova bölgelerinde gebelik merkezleri ve ultramar merkezleri için hamilelikte araştırma yapılmalıdır. Özellikle emar merkezleri tam teşekküllü olmalıdır.

Hamilelikte Erkek Bebek Cinsiyeti Ultrasonda Nasıl Anlaşılır?

Hamilelikte ultrason görüntüleme işlemlerinde çoğunlukla 18 ila 20 hafta aralığından bebeğin cinsiyeti doğru olarak görülür mü, bu hafta yapılan görüntüleme de genelde bebek cinsiyeti belli olur ve yanılma payı azdır. Uzman doktor görüntüleme esnasında cinsiyet belirtileri ile alakalı detaylı görüntüler arar. Cinsel organ, ceninin görüntüsü ve pozisyonu görülür ve ultramar ile belirleme yapılır.

Genetik bilgilerin araştırılması yapıldığı zaman cinsiyet belirleme yapılır. Bu belirlemede ortaya çıkan belirtileri de doğru sonuçlar verir. Ankara bölgesinde görüntüleme merkezi nasıl belirlenmelidir, Ankara ultramar merkezi için araştırma yapılması gerekir. emar konusunda Ankara merkezleri için araştırma yapıldığı zaman oluşabilecek sorunlarında önüne geçilir. Gebe olunduğu zaman cinsiyetin ne zaman belirtileri ile ortaya çıktığını, ne zaman bakılacağını, ne zaman tam sonuç çıktığını doktor söyler. Emar ya da görüntüleme merkezleri ile alakalı ve nasıl olduğunu ile alakalı uzmandan yardım alınmalıdır. Uzmanlar emar ve görüntüleme merkezleri ile alakalı yönlendirme de yapmaktadır.

Bu işlemler sadece emar merkezi içinde yapılmaz. Hastanede de yapılır. Bunlar dışında halk arasında da cinsiyeti belirleyen birçok inanış bulunur. İdrarın koyulaşması, kanın görüntüsü, annenin aşermesi, et tüketmesi, tuzlu tüketmesi, ekşi tüketmesi, ayakların üşümesi, anne adayında oluşan fazla tüylenme ve kalp atışlarının hızlı olması da erkek olabileceğine yorulmaktadır.

Makale değerlendirmesinde sizin de katkınız olsun1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5
(1 Oy, Ortalama: 5,00 Toplam 5, Oy)
Yaptığınız oylama bu makalesini değerlendirmek ve sonuçlara göre yenilemek için kullanılacak.
Loading...

Soru - Cevap

Ünzile05.10.2017

Ben şuan 11 haftalık hamileyim bebeğin ultrason resmi çok belli cinsiyetini nasıl anlarım resmini size nasıl gönderebilirim?

Makale Editörü Ayşe Korkmaz

Ünzile hanım merhaba 


Gebelik döneminde bebeğinizin cinsiyetinin belirlemesi 16 ile 17 haftalarda yapılır.  Size tavsiyem bu konuda acele etmeden ultrason muayenesini beklemenizdir. Gebelik sürecinde özellikle anne adayları cinsiyet konusunda oldukça sabırsız davranır. Bu durum oldukça normaldir. Bebeklerin cinsiyetlerinin belirlemesinin en sağlıklı yolu ultrason işlemlerinin uygulanmasıdır. Bu sayede sağlıklı bilgilere sahip olabilirsiniz. Hatta bazı anne adaylarında cinsiyet belirlemesi için 20. hafta beklenir. Bu bebeğin duruşundan ve cinsiyetin tam olarak algılanmamasından kaynaklıdır.

Anna24.04.2017

Merhaba bir sorum olacak 31 haftalık hamileyim çocuğumun cinsiyetine doktor erkek dedi, fakat ultrason resim için kız yaziyor acaba niye?

Makale Editörü Ayşe Korkmaz

Değerli okurum merhaba,


Bir sonraki kontrolünüzde bunu uzmanınıza  detaylı bir şekilde sormanız gerekmektedir.

Soru ekle

Sorunuz: